Přenechte nám starosti o Vaše odpady

Dopis obcím – D2D

« zpět na seznam novinek

11. 6. 2021

Dobrý den Vám všem,

od zavedení nového systému svozu uplynul více jak měsíc a je potřeba zrekapitulovat vzniklé problémy ve svozu a představit pravděpodobné změny ve svozu v blízké budoucnosti.

Společně s předsedou DSO Sompo panem Mgr. Janem Brožkem jsme pro Vás připravili dotazník, který je potřeba vyplnit z pohledu zpětné vazby (vysoká priorita). DOTAZNÍK ZDE

Mimo jiné nám již třetím týdnem sledují osádky vozidel (separované odpady) míru přeplněnosti kontejnerů ve veřejné sběrné síti v jednotlivých obcích. Z těchto dat chceme postupně doplňovat a popř. přeskládat svozové trasy především separovaných odpadů. Je nám jasné, že přetékající nádoby na veřejných sběrných místech nejsou dobrou vizitkou nejen vedení obce, ale i nově zaváděného systému.

Kromě sběru dat jsme vypravili další vozidlo pro svoz separovaných odpadů se smíšenou osádkou (pomáhají nám popeláři z TS Humpolec). Vozidlo řeší velice naléhavé případy přeplněných veřejných sběrných míst v obcích. Pokud by došlo k problémům ohledně přeplněnosti kontejnerů, kontaktujte mě prosím (724 859 767), zkusíme nalézt, byť dočasně, řešení.

Zatím se jedná o náhradní vozidlo, které slouží pro celý systém svozu, nicméně v červenci přijde nové vozidlo pro svoz komunálních odpadů, které by plnohodnotně doplnilo svoz separovaných odpadů. Ještě hledáme pracovní sílu v podobě popelářů, které by tvořili osádku svozového vozidla. Tímto bych Vás rád oslovil, zda neznáte nebo nevíte o někom v blízkém okolí střediska Hrádek u Pacova, pro koho by byla nabídka práce popeláře zajímavá a naplňující. DÍKY!!!!

Na závěr pár pozitivních postřehů v novém systému. Bioodpady jsou čisté a do zařízeních jsou přijímány bez problémů. A to je PERFEKTNÍ!! Směsný komunál opravdu klesl a za duben tedy za polovinu dubna o cca. 200 tun, což je 20 % měsíční produkce směsného komunálního odpadu. A to je SKVĚLÉ!!  Zaznamenáváme nárůst separovaných odpadů na třídící linku. A to je ÚŽASNÉ!!

Přeji pevné nervy a zdraví. Určitě to společně zvládneme.

V Pelhřimově dne 21.5.2021

Ing. Radek Lapáček, ředitel společnosti, SOMPO, a.s.

Kontakt

Svatovítské náměstí 126
393 01 Pelhřimov

+420 565 323 455
sompo@sompo.cz

IČ 25172263
DIČ CZ25172263

SOMPO - dobrovolný svazek obcí

Ověřená firma

Netkatalog